Powłoki na produktach

Berardi zapewnia wszelkiego rodzaju obróbkę wykończeniową wkrętów, śrub, nakrętek i elementów metalowych w celu ich przygotowania do danego zastosowania.

Powłoki ochronne

Niektórymi z najczęściej stosowanych wykończeń powierzchniowych są oksydowanie, fosforanowanie, powlekanie powłoką GEOMET®, mosiądzowanie, miedziowanie, cynkowanie i cynko-niklowanie.

Oksydowanie

to proces powierzchniowego barwienia metalu na ciemno (prawie czarno), który może być przeprowadzany różnymi metodami. Jest stosowany w celu lekkiego zabezpieczenia metalu przed korozją oraz nadania mu określonego wyglądu. Oksydowanie stali nierdzewnej nazywane jest również terminem NERINOX.

Fosforanowanie

proces chemiczny, w którym powierzchnia metalu ulega zmianie w wyniku powstawania kryształów fosforanowych, co zwiększa odporność na korozję i ułatwia wszelkie późniejsze procesy lakierowania.
Może być cynkowe lub manganowe.

GEOMET®

powłoka na bazie wody zawierająca cynk z formie płatków, stosowana do zapewnienia bardzo wysokiej ochrony metalu przed korozją środowiskową
Powłoka jest odporna na temperatury do 300°C i nie wykazuje kruchości WODOROWEJ.
Spośród różnych dostępnych rodzajów GEOMET® powłoki GEOMET® 321 i GEOMET® 500 zawierają smar. 
Głównymi sposobami nakładania powłok GEOMET® są zanurzanie i opryskiwanie.

Cynkowanie elektrolityczne

pokrywanie metalu warstwą cynku głównie w celu ochrony przed korozją galwaniczną. Istnieją różne rodzaje i rezultaty kolorystyczne, od klasycznego i najczęściej stosowanego koloru białego, przez opalizujący, po estetyczną czerń.

Cynkowanie ogniowe

pokrywanie stali grubą warstwą cynku poprzez jej bezpośrednie zanurzenie w gorącej kąpieli cynkowej (stąd nazwa „ogniowe”); wiąże się ze znaczną zmianę rozmiarów, którą należy mieć na uwadze.
Pomimo upływu lat i pojawienia się nowych metod, metoda ta wciąż jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych i trwałych.

Cynko-niklowanie

Powłoki estetyczne i podobne

Berardi Bullonerie może również dostarczać produkty z wykończeniami i powłokami o charakterze dekoracyjnym lub służącymi zapewnieniu identyfikowalności artykułów, takimi jak mosiądzowanie,  znakowanie i grawerowanie laserowe.

Mosiądzowanie

to proces pokrywania detali w celu nadania im szczególnych, dekoracyjnych właściwości estetycznych: rezultat kolorystyczny: błyszczący żółto-złoty, naturalny.

Znakowanie i grawerowanie laserowe

precyzyjna i czysta obróbka, która nie uszkadza powierzchni, stosowana głównie do identyfikacji, śledzenia i kodowania produktów.

Powłoki funkcjonalne

Gdy bezpieczeństwo mocowania odgrywa szczególnie ważną rolę, firma Berardi zaleca zastosowanie w swoich produktach systemów mających za zadanie zablokowanie i uniemożliwienie samoczynnego odkręcania, takich jak wstępnie montowane systemy blokujące.

Wstępnie montowane systemy blokujące

Wstępnie montowane produkty zwiększają stabilność połączenia w przypadku drgań i obciążeń dynamicznych. Istnieją różne rodzaje takich produktów, w zależności od pełnionej funkcji, np. funkcji hamującej lub blokującej.
Wstępny montaż pozwala na zaoszczędzenie wysiłku i czasu związanego z ręcznym montowaniem detali przez operatorów. W konsekwencji wstępnie montowane produkty nie tylko poprawiają jakość mocowania, ale również ułatwiają i skracają czas montażu.

Download

Pobierz ulotki informacyjne w formacie PDF:

Company-Profile-Berardi
Company Profile Berardi
Speciali-a-disegno-qualità-Berardi
Special custom parts and quality
Kanban Berardi
Kanban

Wyślij zapytanie o informacje

Dowiedz się, jak Berardi Bullonerie może ulepszyć Twoją pracę.
Poproś o wycenę (bez zobowiązań) i rozwiązanie stworzone specjalnie dla Ciebie.

Wyślij zapytanie o informacje