Organizacja

System dystrybucyjny Berardi Bullonerie składa się z nowoczesnej siedziby zlokalizowanej w Castel Guelfo (BO), w której mieszczą się główne działy (Kierownictwo, Administracja i finanse, Dział techniczny, Zakupy, Logistyka, Jakość, Systemy informatyczne), oraz rozległej sieci magazynów rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Nowa siedziba

W 2017 roku Berardi przeniesie  swoją siedzibę do nowego kompleksu położonego kilkaset metrów od aktualnej siedziby.

Nowa siedziba składa się z centrum kierowniczego z 1500 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i magazynu o wielkości ok. 10000 metrów kwadratowych..

Budynki zostały zaprojektowane z myślą o jak największej efektywności energetycznej, przy zwróceniu szczególnej uwagi na optymalizację pasywnej elewacji i nowoczesne instalacje. Kompleks będzie wyposażony w dach fotowoltaiczny z paneli amorficznych najnowszej generacji wytwarzający do 200 kW oraz instalację klimatyzacyjną z pompą ciepła do ogrzewania w okresie zimowych i chłodzenia w okresie letnim. Zastosowane rozwiązania służą ograniczeniu do minimum wpływu całego kompleksu na środowisko.

Konstrukcja, zaprojektowana według najnowszych przepisów antysejsmicznych, będzie zaopatrzona w sprzęty i regały antysejsmiczne w celu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa wszystkich pracowników i ciągłości świadczenia usług na rzecz naszych klientów.

15 oddziałów we Włoszech

Od Mediolanu po Bari, od Treviso po Casertę

Klienci mogą liczyć na rozległą sieć oddziałów na terenie całych Włoch, rozmieszczonych w strategicznych miejscach, zapewniających natychmiastowe rozwiązania pilnych potrzeb i uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji przestojów.

Firma Berardi Bullonerie ma swoje oddziały w Lombardii w Mediolanie (MI), w Wenecji Euganejskiej w Treviso (TV) i Padwie (PD), w Emilii-Romanii w Reggio Emilia (RE), Anzola Emilia (BO) i Rimini (RN), w Toskanii w Chiesina Uzzanese (PT), w Marche w Ankonie (AN), w Lacjum we Frosinone (FR), w Apulii w Bari (BA) i w Kampanii w Casercie (CS). Wszystkie one zaopatrzone są w magazyny z tysiącami dostępnych artykułów.

Wszystkie wymienione magazyny są połączone w czasie rzeczywistym z centralnym półzautomatyzowanym magazynem o powierzchni ponad 10.000 m2, mieszczącym się w siedzibie w Castel Guelfo (BO), dzięki specjalnemu technologicznemu systemowi zarządzającemu dostępnością towarów i szybką wysyłką ponad 50.000 artykułów gotowych do odbioru.

Skontaktuj się z oddziałem

Berardi Bullonerie: Liczby, fakty i ludzie

Obroty w 2023 r. w euro
ponad 107 milionów
(grupa 123.000.000 €)

Artykuły w magazynie
50tys.

Artykuły obsługiwane rocznie
130tys.

Pracownicy
270
(grupa 311)

Sprzedawcy
73
(grupa 76)

Oddziały
15

(i 4 spółki zależnej)

czna liczba przemieszczanych pozycji
ponad1million

Zaufanie ponad
8000
klientów

Giovanni Berardi, właściciel

„My nie sprzedajemy jedynie metalowych artykułów mocujących, sprzedajemy wartość dodaną, jaką dają osoby, które pracują dla Berardi Bullonerie. To grupa firm, która teraz osiąga obroty dochodzące do kilkudziesięciu milionów euro, ale mimo to zachowała podejście, sposób myślenia, styl, pokorę i pasję charakterystyczne dla tradycyjnego małego przedsiębiorcy”.

Osoby i działy

Sieć 80 współpracowników handlowych w całych Włoch towarzyszy klientom przed i po sprzedaży

Zespół 30 osób odpowiedzialnych za obsługę klienta.

Zespół techniczny składający się z 10 osób będący do dyspozycji klientów w celu dopasowania rozwiązań na wszelkie potrzeby związane z mocowaniem oraz opracowania i wykonania specjalnych części na wymiar.

Dział zakupów firmy Berardi Bullonerie to grupa 5 osób, która 

  • zapewnia we współpracy z Działem jakości wybór wykwalifikowanych dostawców
  • planuje poziom zapasów magazynowych
  • stale weryfikuje stosunek jakości do ceny

Dział zakupów wspiera dział jakości, który kontroluje zgodność dostarczanego produktu z wymaganiami klienta.

Solidna i dynamiczna organizacja logistyczna

W zarządzaniu tak złożoną i rozległą siecią organizacyjną pomaga specjalne oprogramowanie i sprzęt, które razem tworzą skuteczny wysoce technologiczny system obejmujący wszystkie magazyny

Pozwala to na:

  • wysoką elastyczność i informatyzację
  • pełną identyfikowalność partii towarów
  • identyfikowalność pochodzenia większości artykułów

W ten sposób jesteśmy w stanie szybko spełnić specjalne życzenia nawet najbardziej wymagających klientów w zakresie personalizacji etykiet, wymiany danych, udostępniania informacji w czasie rzeczywistym i zarządzania usługami Kanban i KanbanUp.

Innowacja, badania i rozwój od 1919 r.

1919 to rok, w którym Giulio Berardi otworzył sklep z wkrętami i śrubami w centrum Bolonii.

Od tamtego czasu działalność stale się rozwijała i wymagała więcej energii i przestrzeni.

W 1960 r. Berardi Bullonerie przekształca się z małego sklepiku w duży dobrze wyposażony magazyn stanowiący punkt odniesienia dla całego regionu Emilii-Romanii.

Rok 1984 to czas kolejnego przełomu. Wraz z zawarciem partnerstwa z dużymi krajowymi przedsiębiorstwami, sieć sprzedaży rośnie w siłę i na terenie całych Włoch powstają nowe magazyny.

W 2003 r. główna siedziba zostaje przeniesiona do Castel Guelfo, a w 2006 r. , w wyniku przejęcia kilku konkurencyjnych firm, powstaje grupa Berardi Bullonerie.

Ciągłe inwestycje w logistykę oraz badania i rozwój innowacyjnych usług umożliwiają nam stawiać się w roli idealnego partnera do zarządzania elementami klasy C.

Specjalny zespół analizuje razem z klientem procedury i przepływy produkcyjne, które można ulepszyć, wspólnie opracowując idealne rozwiązanie w zakresie „zintegrowanej” logistyki.

Dzięki takiemu podejściu nasi klienci uzyskują:

  • znaczne oszczędności
  • ograniczenie problemów związanych z zarządzaniem tymi materiałami

Download

Pobierz ulotki informacyjne w formacie PDF:

Company-Profile-Berardi
Company Profile Berardi
Speciali-a-disegno-qualità-Berardi
Special custom parts and quality
Kanban Berardi
Kanban

Wyślij zapytanie o informacje

Dowiedz się, jak Berardi Bullonerie może ulepszyć Twoją pracę.
Poproś o wycenę (bez zobowiązań) i rozwiązanie stworzone specjalnie dla Ciebie.

Wyślij zapytanie o informacje