Profil firmy

Wizja

Zaangażowanie, pasja i profesjonalizm całego zespołu po to, by nasi klienci mogli zapomnieć o zarządzaniu elementami klasy C i stać się rozpoznawanym na rynku punktem odniesienia potrafiącym sprostać nowym potrzebom dzięki innowacji. Tym, co wyróżnia nas od pokoleń jest dążenie do spoglądania wciąż coraz dalej.

Misja

Misją Berardi Bullonerie jest wspieranie klientów w zmniejszaniu ogólnych kosztów zaopatrzenia, przez proponowanie i oferowanie rozwiązań technicznych, opracowywanie innowacyjnych usług umożliwiających obniżenie kosztów zarządzania oraz dostarczanie coraz szerszej gamy produktów pozwalających ograniczyć liczbę dostawców.

Udaje nam się to każdego dnia dzięki naszym pracownikom, którzy utrzymują z nami długotrwałe relacje opierające się na osobistej satysfakcji i motywacji.

Dlatego dokładamy starań, aby:

 • jak najlepiej wykorzystywać szczególne zalety poszczególnych pracowników i współpracowników,
 • dostosowywać i ulepszać warunki pracy,
 • organizować i promować spotkania szkoleniowe umożliwiające rozwój osobisty i zawodowy.

Wartości

„My nie sprzedajemy jedynie metalowych artykułów mocujących, sprzedajemy wartość dodaną, jaką dają osoby, które pracują dla Berardi Bullonerie. To grupa firm, która teraz osiąga obroty dochodzące do kilkudziesięciu milionów euro, ale mimo to zachowała podejście, sposób myślenia, styl, pokorę i pasję charakterystyczne dla tradycyjnego małego przedsiębiorcy”.
Giovanni Berardi, właściciel

Berardi Bullonerie: Liczby, fakty i ludzie

Obroty w 2023 r. w euro
ponad 107 milionów
(grupa 123.000.000 €)

Artykuły w magazynie
50tys.

Artykuły obsługiwane rocznie
130tys.

Pracownicy
270
(grupa 311)

Sprzedawcy
73
(grupa 76)

Oddziały
15

(i 4 spółki zależnej)

czna liczba przemieszczanych pozycji
ponad1million

Zaufanie ponad
8000
klientów

Optymalizacja czasu i kosztów

„Przyjmujemy podejście, zgodnie z którym należy obniżać całkowite koszty między klientem i dostawcą dzięki szeregowi rozwiązań logistycznych umożliwiających wyeliminowanie wszystkich ukrytych kosztów zaopatrzenia w nasze produkty”
Giovanni Berardi, właściciel

Konkretne rozwiązania i rezultaty

Dla Berardi Bullonerie dbanie o klienta przejawia się w elementach o wysokiej wartości dodanej:

 • różnorodności i bogactwie asortymentu 
 • ograniczeniu czasu realizacji i zapasów magazynowych klienta
 • pewnej i terminowej dostawie
 • badaniu produktów: zespół ds. jakości wybiera i kontroluje wszystkie produkty i zapewnia ich jakość dzięki wewnętrznemu laboratorium wyposażonemu w zaawansowane przyrządy
 • produktach gwarantowanych również przez rygorystyczne kryteria wyboru dostawców
 • doradztwie technicznemu i handlowemu prowadzonemu przez biuro personalizowanej obsługi klienta 
 • ograniczeniu czasu i uproszczeniu sposobów zakupu produktów o niskiej wartości jednostkowej dzięki doradztwu technicznemu i logistycznemu
 • rozwiązywaniu problemów technicznych z pomocą zespołu pracowników odpowiedzialnych za pomoc klientowi w wyborze najlepszych rozwiązań

System Kanban

Klienci otrzymują zapasy z magazynu bezpośrednio na linię produkcyjną z częstotliwością i w ilości zgodnej z ustalonym wcześniej planem, w stworzeniu którego pomaga im zespół Berardi, tak aby znaleźć najlepsze i najbardziej konkurencyjne rozwiązania.

Najważniejszymi z licznych korzyści są:

 • zmniejszenie kosztów zarządzania zaopatrzeniem,
 • pewność zachowania minimalnych zapasów,
 • wyeliminowanie magazynu u klienta,
KanbanUp:la rivoluzione della semplicità per le forniture just-in-time
KanbanUp:la rivoluzione della semplicità per le forniture just-in-time

Od 1919 r. – wciąż trwająca historia

Berardi Bullonerie jest firmą dystrybuującą wkręty i śruby prowadzoną przez czwarte już pokolenie, od zawsze wyróżniającą się wysoką jakością usług oferowanych swoim klientom.

Swoją działalność rozpoczęła ona w 1919 r., otwarciem niewielkiego sklepu przy placu Maggiore w Bolonii.

W 1960 r. sklep przeistoczył się w firmę dystrybucyjną, a działalność została przeniesiona do dużego i dobrze wyposażonego magazynu.

W 1984 r., wraz z przeniesieniem działalności do nowego magazynu o powierzchni 4500 metrów kwadratowych, mieszczącego ponad 15 tys. artykułów, firma Berardi Bullonerie dołączyła do grona największych włoskich firm dystrybuujących wkręty i śruby.

W styczniu 2003 r. firma przeniosła się do obecnej siedziby w Castel Guelfo (BO) posiadającej półzautomatyzowany magazyn o powierzchni 10.000 metrów kwadratowych, mieszczący 50.000 artykułów (130 000 w rejestrze), z którego wysyła każdego roku ponad 1 000 000 pozycji magazynowych.

Download

Pobierz ulotki informacyjne w formacie PDF:

Company-Profile-Berardi
Company Profile Berardi
Speciali-a-disegno-qualità-Berardi
Special custom parts and quality
Kanban Berardi
Kanban

Nowoczesne centrum dystrybucyjne

Berardi Bullonerie jest jedną z pierwszych firm z branży, które otrzymały certyfikat ISO 9002,  w 1995 r.. Na przestrzeni lat firma dostosowywała swój system jakości zgodnie z nowymi wersjami obowiązujących przepisów w tym zakresie.
Dzięki bogatemu asortymentowi, terminowości i szybkiemu odpowiadaniu na nowe potrzeby klienta, Berardi Bullonerie dostarcza swoje produkty szerokiej klienteli rozmieszczonej zarówno na terenie kraju, jak i za granicą, działającej w różnych sektorach. 

Przewodnim kryterium działalności jest osiągnięcie maksymalnego poziomu efektywności w celu zapewnienia klientowi szybkich i funkcjonalnych usług zaopatrzenia w elementy metalowe.
Nowoczesna organizacja magazynu, specjalne oprogramowanie oparte na systemach sieci radiowych, sieć transportowa i zespół pracowników odpowiedzialnych za obsługę klienta czynią Berardi Bullonerie niezawodnym i cennym partnerem.

Nasze referencje najlepszą gwarancją

Naszą najlepszą gwarancją jakości jest zadowolenie ponad 6000 klientów, wśród których znajdują się:

Wyślij zapytanie o informacje

Dowiedz się, jak Berardi Bullonerie może ulepszyć Twoją pracę.
Poproś o wycenę (bez zobowiązań) i rozwiązanie stworzone specjalnie dla Ciebie.

Wyślij zapytanie o informacje